Saksofon. Stal. Żeliwo. Francja. XX wiek.

2 500,00 PLN
S DPH

Rzeźbę mógłbym także zakwalifikować do modnego nurtu steampunk, choć osobiście sądzę, że nie takie były intencje jej autora.

Inspiracją dla tej rzeźby, bo niewątpliwie jest to rzeźba, mogła być twórczość Fernandeza Armana. Pomijając temat, bo Arman stworzył mnóstwo rzeźb odzwierciedlająch instrumenty muzyczne, to także sposób tworzenia dzieła z fragmentów innych przedmiotów użytkowych, był charakterystyczny dla początkowego okresu twórczości Armana.

Rzeźbę mógłbym także zakwalifikować do modnego nurtu steampunk, choć osobiście sądzę, że nie takie były intencje jej autora.

Rzeźbę przedstawiającą saksofon kupiłem w niewielkim, prowincjonalnym, francuskim antykwariacie, którego właściciel znał twórczość Fernandeza Armana i patrzył na mnie podejrzliwie czy aby nie chcę go oszukać kupując za kilkaset euro oryginalne dzieło znanego artysty. Jestem jednak przekonany, że nikogo nie oszukałem, a rzeźba jedynie nawiązuje do stylistyki rzeźb Armana.

Podstawę wykonaną z fragmentu samochodowej tarczy hamulcowej kupiłem razem z rzeźbą choć jestem przekonany, że saksofon dużo lepiej wyglądałby na delikatniejszym statywie. Rzeźba na tym statywie stoi w miarę stabilnie, trytytki użyłem na potrzeby robienia fotografii.

Rzeźba z podstawą ma 74 cm wysokości, 20 cm szerokości i 30 cm głębokości. Średnica żeliwnej podstawy to 32 cm. Jest ciężka.

Specifické reference