Rzemiosło
-
Kopertówka. Denise Razzouk. Moda...
2 000,00 złTorebkę kupiłem w Paryżu. Według zapewnień sprzedawcy została zaprojektowana na pokaz mody Christiana Diora w roku 1950.
-
Szkoła zakopiańska. Pudełko...
700,00 złPudełko jest wyjątkowe. Z doskonale zakomponowaną sceną zdobiącą jego wieko. Intryguje i odwołuje się poprzez zastosowane środki wyrazu artystycznego do najlepszych zakopiańskich tradycji. Kubizmu, geometrii płaszczyzn, operowania światłocieniem, klarownością zamkniętej kompozycji.
-
Pudełko i paterka. Margit Tevan...
1 200,00 złMargit w młodości odniosła kilka sukcesów. Jej praca została wyróżniona na Światowej Wystawie w Paryżu w roku 1937 potem otrzymała medal na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w roku 1939 i wreszcie zdobyła srebrny medal na Światowym Triennale w Mediolanie w roku 1940.
-
Talerz. Perfumy. Salvador Dali (...
1 600,00 złOferowany zestaw składa się z oryginalnego pudła zaprojektowanego przez Dalego, porcelanowego talerza i flakonu z perfumami również wykonanego według jego projektu.
-
Świecznik. Mosiądz. Pierre Forssell...
600,00 złTwórca projektu Pierre Forssell uważany jest za tego, który odnowił nieco już skostniałe linie produkcyjne w zasłużonej szwedzkiej odlewni Skultuna, założonej w roku 1607 przez króla Karola IX, która nieprzerwanie od ponad czterystu lat produkuje wyroby z miedzi i mosiądzu.
-
Kaseta z amorami i Świętym Jerzym....
1 500,00 złPełno tu amorów ogłaszających triumf niezidentyfikowanego władcy, głoszących też chwałę Świętego Jerzego, jego zwycięstwo nad smokiem.
-
„Posen”. Poznań. Widok Starego...
900,00 złArtystycznie dzieło jest ciekawe. Mam wrażenie, że artysta dość swobodnie potraktował rzeczywiste usytuowanie budynków i zasady perspektywy. Bliżej tej pracy do dwudziestowiecznego modernizmu niż do starych panoram miast.
-
Talerz roczny. Ceramika. Arabia....
300,00 złSeria Kalevala dotyczy epopei o tym samym tytule. To najstarsze dzieło literackie ważne dla Finów, Estończyków i Karelów. Przez wieki była przekazywana z pokolenia na pokolenie w formie pieśni,run, które zebrano do druku dopiero w połowie XIX wieku.