Blog - co nowego?

W sezonie ogórkowym...

Kilka lat temu, na giełdzie, która dziś już nie istnieje w Waterloo w Belgii, kupiłem drewnianą rzeźbę. Za jakieś niewielkie pieniądze dziś kojarzę, że były to okolice 100 euro. Kupiłem bo mnie fascynowała, bo kinetyczna, trochę dziwna, zrobiona z egzotycznego twardego drewna. Kupiłem bo prowokowała do pytań co właściwie przedstawia, nie pozwalała pozostać mi obojętnym.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 105 odsłony

SZTYKAJ ODKRYWA NOWE LĄDY

Czasem emocje są decydujące. Kupuję przedmiot bo nie potrafię mu się oprzeć. Refleksja przychodzi w momencie gdy trzeba go sprzedać a tym samym opisać w sposób nie powodujący kompromitacji. Powoli zaczynam się oswajać ze sztuką plemienną Afryki. Rozróżniać z grubsza z której części kontynentu pochodzi, dostrzegać funkcje jakie spełniała w swej pierwotnej roli.

label
remove_red_eye 205 odsłony

SZTUKAJ BADA SWOJE WNĘTRZE

W 1994 w Wenecji Damien Hirst pokazał dzieło zatytułowane „Matka i dziecko rozdzieleni”. Rozcięte wzdłuż krowa i cielak, zostały umieszczone w zbiornikach z formaliną. Jaskrawe reflektory wydobywały każdy zakątek wnętrzności zwierząt, powodując szok publiczności, krytyków, całego artystycznego świata zgromadzonego na weneckim Biennale.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 411 odsłony

SZTUKAJ IDZIE NA WOJNĘ!

Sztukaj idzie się bić. Z Trzaskowskim. Żeby była jasność nie z nim a w jego szeregach. Idzie się bić choć interes ekonomiczny podpowiada neutralność. Sklep ma sprzedawać. Brać pieniądze od każdego kto chce płacić. Sklep nie ma poglądów politycznych. Ma je natomiast jego właściciel i za swój obowiązek uważa opowiedzieć się po jednej ze stron sporu.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 448 odsłony

rodzi się w bólu

Sklep w internecie ma jedną dużą zaletę. Znacznie poszerza wiedzę sprzedającego. Przynajmniej tak jest moim przypadku. Chcąc zachować się odpowiedzialnie i co równie ważne, nie wyjść na głupka przed klientami, staram się swą wiedzę weryfikować. I czasem dowiaduję się zaskakujących rzeczy. Tak było w przypadku fotela , który ostatnio wystawiłem w sklepie. 

label
perm_identity ANDRZEJ MIEDZIŃSKI
remove_red_eye 393 odsłony

Koń, jaki jest

Sztukaj.pl znów się martwi. Nie wirusem. Tego skutecznie eliminuje za pomocą wszelkiego rodzaju płynów odkażających. Nie zaleceniami Sanepidu się martwi a uwagami firmy wspomagającej rozwój mojej firmy w sieci.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 499 odsłony

Następnych Świąt!

Życzenia świąteczne to zawsze pewien problem. Jak przekazać dobre, pozytywne emocje bliskim, korzystając z nieco wyblakłych symboli. Kurczaczek, zajączek,baranek i jajeczko zalewają świąteczne kartki i internetowe grafiki. Uznałem, że sztukaj. pl sklep aspirujący do handlu sztuką i antykami nie może sobie na to pozwolić.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 610 odsłony

Podglądanie Dalego

Nieduża rzeźba Savadora Dali jest zatytułowana „La Clef”. Klucz. Zapewne taki tytuł nadał jej sam autor. Przedstawia natomiast jeśli mnie wzrok nie myli zarys kobiecej sylwetki ubranej w długą balową suknię, za którą ciągnie się okazały tren. Głowę kobiety umownie tworzy pusta przestrzeń, okolona rodzajem szala czy szarfy. Gdzie tu więc klucz ?

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 648 odsłony

interpretuje

Opisywanie rzeźby przypomina często rozwiązywanie szarady. Tu sprawa była z pozoru prosta. Wyraźny, czytelny podpis, oczywisty temat dzieła. Problem zaczął się jednak już przy transkrypcji cyrylicy na bardziej ludzki zapis. Polskie „ Jaricz” nigdzie nie chciało się pokazać. „Yarycha” bym pewnie nie wymyślił gdyby nie pomoc zaprzyjaźnionej @Inna Bobryk, która przysłała odpowiednie linki do stron.

label
perm_identity Amdrzej Miedziński
remove_red_eye 579 odsłony

ŁÓDZKI KAMELEON - ARNOLD RUSS

Ta rzeźba jest jak kameleon. Kupiłem abstrakcyjną formę z orzechowego drewna. Zachwyciła mnie miękka arabeska splątanych linii zamknięta w prostym sześcianie. Skusiło ciepło koloru orzecha. Dopiero po długim czasie zobaczyłem twarz.

label
perm_identity Andrzej Miedziński
remove_red_eye 458 odsłony