Następnych Świąt!

Życzenia świąteczne to zawsze pewien problem. Jak przekazać dobre, pozytywne emocje bliskim, korzystając z nieco wyblakłych symboli. Kurczaczek, zajączek,baranek i jajeczko zalewają świąteczne kartki i internetowe grafiki. Uznałem, że sztukaj. pl sklep aspirujący do handlu sztuką i antykami nie może sobie na to pozwolić.

Już nie uda mi się odtworzyć meandrów myśli, które żonglując świątecznymi symbolami, doprowadziły do powstania wielkanocnej grafiki. Niebagatelną rolę odegrał tu B. Świątek, artysta opiekujący się od niedawna stroną graficzną sklepu. Nie sposób nie wspomnieć tu także o „Piramidzie zwierząt” Katarzyny Kozyry. Rzeźba to zrobiła kiedyś na mnie olbrzymie wrażenie. Chociaż może nie tyle sama piramida, co opis procesu jej powstawania.

Teraz same życzenia. Następnych świąt. Znajoma uznała, że są makabryczne.

Nie zgadzam się z nią. Myślę, że to najlepsze czego możemy sobie w czasach zarazy nawzajem życzyć. Obyśmy się mogli wszyscy spotkać przy najbliższej świątecznej okazji. Straty odrobimy, traumy pokonamy, posprzątamy cały bałagan po zarazie. Będzie jeszcze pięknie. Dodam z dumą, że grafika powstała z produktów, które były pod ręką. O nich w następnych postach.

Powiązane produkty

Komentarze ()