O mnie

Zapraszam do sklepu, który tak naprawdę powstawał przez kilkadziesiąt lat. To bardziej tworzona przez lata kolekcja niż miejsce komercyjnej sprzedaży sztuki. Sklep jest całkowicie autorski. To znaczy każdą rzecz kupiłem kiedyś dlatego, że coś mi zrobiła. Poruszyła jakieś moje emocje.Może mi się spodobała może uznałem, że będzie pasować do innych zgromadzonych przeze mnie przedmiotów.

Nie jestem ani historykiem ani teoretykiem sztuki. Cała moja wiedza na temat sztuki i antyków pochodzi z doświadczenia. Z bardzo wielu lat obcowania z pięknymi przedmiotami. Brałem je do rąk, oglądałem uważnie, podziwiałem a także ich pożądałem. Jeśli pozwalały na to posiadane środki - kupowałem. Spodziewany zysk nie zawsze był najważniejszym kryterium. Choć nie ukrywam, że jestem handlarzem z krwi i kości. Od ponad trzydziestu lat jestem na warszawskim Kole.

Moje fascynacje ewoluowały. Kiedyś kochałem barokową rzeźbę drewnianą dziś kręci mnie sztuka współczesna. Głównie brązy. Te figuralne, przedstawiające. Z zupełną abstrakcją jeszcze jestem na bakier.

Większość przedmiotów kupiłem w Europie Zachodniej. Głównie we Francji. Na profesjonalnych targach antyków. Stąd czasem bierze się cena przedmiotów. Ale zapewniam, że nadal jest ona niższa od cen aukcyjnych. Można ze mną zrobić dobry interes. Zapraszam. Zapraszam też do Piotrkowa gdzie mam sklep. Taki tradycyjny ze ścianami i półkami, na których ustawione są przedmioty.

Andrzej Miedziński

Komentarze ()