Istota nierealna. Oliver D Hulst. Brąz. XX wiek.

2 000,00 PLN
S DPH

 Sztuka nie jest dekoracją to raczej język do przekazywania emocji.


Oliver D Hulst urodził się w roku 1961 na północy Francji i z tym regionem jest związany całe życie. Wychowywał się w rodzinie artystycznej i jak sam twierdzi przesiąkł duchowością, poezją i sztuką. Nic więc dziwnego, że sam poszedł tą drogą. Miał 20 lat gdy odbyła się pierwsza wystawa jego obrazów.

Artysta rysuje, maluje, para się czarno-białą fotografią, rzeźbi w glinie, odlewa rzeźby z brązu. Pisze poezje i teksty piosenek. Od lat związany jest z Festiwalem Sztuki Sakralnej na północy Francji.

Swą sztukę wywodzi od sztuki pierwotnej, od maski. Maska chroni, odpędza złe duchy jest częścią codziennego rytuału. W trudnym współczesnym świecie zakładamy w zależności od potrzeb i sytuacji różne maski. Sztuka nie jest dekoracją to raczej język do przekazywania emocji.

Rzeźba, którą oferuję wpisuje się w główny nurt jego twórczości. Przedstawia zjawę, ducha, istotę nierealną. Bliżej jej do pierwotnej sztuki plemiennej niż do tradycyjnie pojmowanej sztuki europejskiej.

Nie dotarłem do cen uzyskiwanych za jego pracę. Sprzedawał za pośrednictwem Melting Art Gallery w Lille. Rzeźba ma 37 cm. wysokości, u podstawy można ją wpisać w prostokąt 11 na 13 cm. Mimo, że przedstawia ducha jest ciężka.

Specifické reference