Dobra rodzina. Żywica. XX wiek.

1 200,00 PLN
S DPH

Opracowana w sposób tradycyjny grupa, emanuje prostotą, stabilnością, spokojem. Jednocześnie miękkość linii, krągłości, owale pozwalają się domyślać ciepłych, dobrych relacji w tej rodzinie.


Ta rzeźba trafiła do mojego sklepu dzięki swej prostocie i oczywistości. Temat „rodziny” wbrew pozorom nie zdarza się w rzeźbach często. Być może powodem jest trudność w przekazaniu emocji i uczuć towarzyszących tematowi bez popadania w słodkości i banał. W tym przypadku nieznany artysta [rzeźba niestety nie jest sygnowana] poradził sobie doskonale. Opracowana w sposób tradycyjny grupa, emanuje prostotą, stabilnością, spokojem. Jednocześnie miękkość linii, krągłości, owale pozwalają się domyślać ciepłych, dobrych relacji w tej rodzinie. Nie pozbawiając przyjemności dalszej interpretacji rzeźby przyszłemu właścicielowi dodam tylko, że na pewno jest dziełem profesjonalisty. I to nie byle jakiego. Przychodzi mi na myśl kilka wielkich nazwisk ale bez pewności nie chcę nimi epatować.

Rzeźba jest duża. Ma 34 cm. wysokości a podstawę dałoby się wpisać w kwadrat 13 na 13 cm. Nie potrafię do końca rozpoznać materiału z jakiego jest wykonana. Jest to rodzaj żywicy bądź wypalony materiał ceramiczny. Kolor imituje patynę na brązie.

 

Specifické reference