Łasica. Drewno. XX wiek.

300,00 PLN
S DPH

Rzeźbę wykonał niewątpliwie profesjonalista, który dobrze poruszał się w anatomii zwierzęcia, potrafił doskonale uchwycić ruch drapieżnika.


Łasicę kupiłem mając nadzieję, że kiedyś uda mi się dowiedzieć, który rzeźbiarz ma brata Aleksandra. Zabrakło mi determinacji, konsekwencji i wytrwałości w poszukiwaniach więc zostawiam przyjemność odkrycia autora rzeźby przyszłemu właścicielowi.

Rzeźbę wykonał niewątpliwie profesjonalista, który dobrze poruszał się w anatomii zwierzęcia, potrafił doskonale uchwycić ruch drapieżnika. Powstała z dobrze wysuszonego kawałka drewna lipowego i mimo upływu lat zachowała się w dobrym stanie. Sądząc po liternictwie dedykacji zrobiono ją w latach czterdziestych co najwyżej pięćdziesiątych.

Łasicę kupiłem kilka lat temu na warszawskim Kole. Mam jakieś wewnętrzne przekonanie, że została pomyślana jako zabawka w czasach gdy nie były one w sklepach specjalnie dostępne.

Rzeźba jest niewielka. Ma 13 cm wysokości, 25 cm długości i 9 cm szerokości. Wymiary podstawy to 26 cm na 10,5 cm na 3 cm.

Specifické reference