Kopertówka. Denise Razzouk. Moda Christian Dior 1950 rok.

2 000,00 PLN
S DPH

Torebkę kupiłem w Paryżu. Według zapewnień sprzedawcy została zaprojektowana na pokaz mody Christiana Diora w roku 1950.

Kupowanie rzeczy, na których się człowiek mało zna jest zawsze mocno ryzykowne. Tym bardziej damskich torebek. Wyobrażałem sobie, że jak ktoś projektował dla Diora to już jest znany i podziwiany na całym świecie. Nie ma tak łatwo. O samej Denise Razzouk w sieci nie znalazłem nic. Wiem, że projektuje damskie torby i torebki. Jest nazywana projektantką elitarną. Marka jest włoska i na tyle znana, że chcą pod jej egidą tworzyć inni, młodzi znani projektanci. Większość projektów Denise wydaje się być inspirowana sztuką afrykańską. Zresztą jej nazwisko mogłoby wskazywać, że swe korzenie Denise Razzouk właśnie stamtąd wywodzi. Ale to tylko moje spekulacje.

Torebkę kupiłem w Paryżu. Według zapewnień sprzedawcy została zaprojektowana na pokaz mody Christiana Diora w roku 1950. Wykonana jest z błyszczącego satynowego materiału i w całości pokryta dużymi, barwionymi cekinami z masy perłowej. Tworzy prostokąt o wymiarach 30 na 12 cm.

Specifické reference