Anioł w geście ofiarowania. Brąz. Kamień. XX wiek.

1 000,00 PLN
S DPH

Anioł jest bardzo dynamiczny, osobiście odnajduję w nim jakieś echa secesji choć rzeźba powstała zapewne później.


Kupując tę rzeźbę miałem nadzieję, że uda mi się odnaleźć jej autora. Sądziłem, że niemożliwym jest aby tak piękna i efektowna rzeźba została wykonana przez pośledniego artystę. Niestety nie udało się. Potem wymyśliłem, że mogłaby stanowić podstawę pod okazałą lampę. Nagwintowany otwór w górnej części aż prosi się aby wkręcić tam oprawkę i uchwyt na klosz. Nawet przymierzałem kilka ale żaden nie spełniał moich może zbyt wygórowanych oczekiwań. Ponieważ projektów, których realizację odkładam na bliżej nieokreśloną przyszłość mam przynajmniej kilkanaście, zdecydowałem, że zdrowiej dla mnie będzie przekazać ideę następnemu pasjonatowi czyli wystawić rzeźbę do sprzedaży.

Rzeźba przedstawią postać anioła z wzniesionymi do góry skrzydłami w geście zwycięstwa bądź ofiarowania, Wyobrażam sobie, że w gwint, o którym wspomniałem mogła być wkręcona plakieta czy puchar, bo rzeźba według mnie stanowiła nagrodę. Anioł jest bardzo dynamiczny, osobiście odnajduję w nim jakieś echa secesji choć rzeźba powstała zapewne później. Rzeźba ma piękny kolor, patyny przypominają przetarte złocenia i to jest dodatkowy argument na rzecz stworzenia lampy. Światło będzie się pięknie odbijać.

Rzeźbę wykonano przy użyciu bardzo prostych środków. W gruncie rzeczy jest to odpowiednio uformowany płaski kawałek brązu. W niczym to jednak nie umniejsza jej piękna.

Anioł stoi na dwóch bryłach wykonanych z mielonego marmuru, podkreślających dynamikę całości.

Kompozycja jest okazała. Ma 50 cm wysokości a sam anioł ma 31 cm wysokości i 16 cm szerokości. Dolna kamienna bryła ma wymiar 20 na 25 cm.

Specifické reference