Starzec. Daki. Brąz. XX wiek.

500,00 zł
Brutto

. Rzeźba ma w sobie umiar w kreowaniu dzieła i emocjonalne ciepło, które to rzeczy osobiście w rzeźbie cenię najbardziej.


Niewielka rzeźba, która łączy w sobie prostotę i ekspresje. Skrótowe, niemal abstrakcyjne przedstawienie ludzkiej postaci, prawdopodobnie starca, jest jednocześnie bardzo malownicze poprzez fakturę, która pokrywa rzeźbę. Rzeźba ma w sobie umiar w kreowaniu dzieła i emocjonalne ciepło, które to rzeczy osobiście w rzeźbie cenię najbardziej. To oczywiście kryteria indywidualne, nie dające się wyjaśnić na gruncie profesjonalnej teorii sztuki. Ale jak już nie raz wspominałem ta galeria jest całkowicie autorska. Sprzedaję przedmioty, które wcześniej zdobyły moje uznanie.

Rzeźbę przywiozłem z Paryża. To nie jest pełen odlew z brązu. Jest lekka. Przypomina przedmioty wykonane galwanotechniką. Sygnowana na spodzie „daki”. W zasobach wujka Google znalazłem urodzoną na Ukrainie, aktywną w Niemczech i Francji, współczesną artystkę zajmującą się obecnie fotografią, Annę Daki. Może to jej praca z okresu studiów artystycznych. Ale gwarancji żadnej nie ma.

Rzeźba ma 22 cm wysokości i 5 cm szerokości. W podstawie jest kwadrat o wymiarach 5 na 5 cm.

Specyficzne kody