Krasnal. Fallus. Brąz. XIX/XX wiek.

500,00 PLN
S DPH

Bywały prawdziwe dzieła sztuki wykonane ze szlachetnych materiałów, srebra, złota, kości słoniowej ale dużo częściej należały do kategorii sztuki popularnej żeby nie powiedzieć jarmarcznej.


Powodem dla którego kupiłem ten brąz była nostalgia. Nostalgia za czasami gdy erotyka i sex były po części zakryte przed ludzkimi oczami. Do czasów gdy kobietę należało ubrać w taki sposób aby każdy wyobrażał ją sobie rozebraną.

Ten niewielki brąz należy do olbrzymiej grupy przedmiotów gdzie erotyka miesza się z dowcipem, żartem, suspensem. Oglądałem wiele przedmiotów, które ukazywały właściwy kontekst po odwróceniu do góry nogami, gdzie należało zobaczyć spód talerzyka, kubka, podstawki aby odnaleźć ideę oglądanej sceny. Czasem należało przesunąć dźwigienkę czy unieść fałdę ubrania.

Bywały prawdziwe dzieła sztuki wykonane ze szlachetnych materiałów, srebra, złota, kości słoniowej ale dużo częściej należały do kategorii sztuki popularnej żeby nie powiedzieć jarmarcznej. I z takiej kategorii jest zapewne krasnal, którego sprzedaję. Niezbyt precyzyjnie wykonany, bez troski o szczegóły miał bawić i cieszyć szeroki ogół. Myślę, że powstał na przełomie XIX i XX wieku. Ma 13 cm wysokości. Stoi na podstawie o wymiarach 5 na 3 na 1,5 cm. Kiedyś malowany na wzór brązów wiedeńskich.

Specifické reference