Gra w piłkę. Żeliwo. XX wiek.

500,00 PLN
S DPH

 I trzeba przyznać, że zamiar autorowi w pełni się powiódł. Widzę w tej rzeźbie niezwykłą lekkość jakby radość z gry dominowała nad rywalizacją o sportowy laur.


Sądzę, że najważniejszym celem autora tej rzeźby było studium ruchu. Pokazanie trzech młodych, sprawnych mężczyzn w zmaganiach o piłkę. Artystę nie interesowały ciała sportowców, anatomia napiętych w wysiłku mięśni, które zresztą ukryte są pod sportowymi strojami czy wreszcie emocje zawodników ścierających się w walce. Interesująca była kompozycja trzech ciał w locie ku piłce. I trzeba przyznać, że zamiar autorowi w pełni się powiódł. Widzę w tej rzeźbie niezwykłą lekkość jakby radość z gry dominowała nad rywalizacją o sportowy laur.

Rzeźba wykonana jest z żeliwa. Jest to tworzywo trudne, niewdzięczne i niechętnie przez artystów używane. Tu zastosowano je w adekwatny sposób. Jest twarde i surowe podobnie jak walka w sporcie.

Rzeźba nie jest sygnowana i nie mam żadnego pomysłu co do kierunku poszukiwań jej autora. Przyjemność tę pozostawiam przyszłemu nabywcy.

Rzeźba ma 30 cm wysokości i około 15 cm szerokości choć to zależy, którą ze stron uznamy za frontową stronę rzeźby. Podstawa ma wymiary 8 na 8 na 2 cm.

Specifické reference