Karnawał w Wenecji. Rzeźba. Brąz.

2 000,00 PLN
S DPH

Rzeźba przedstawia wirującą w tańcu parę bądź może jedną postać zmultiplikowaną poprzez szybki ruch obrotowy.


Rzeźba przedstawia wirującą w tańcu parę bądź może jedną postać zmultiplikowaną poprzez szybki ruch obrotowy. Jak jest naprawdę wie jedynie autor rzeźby. I tu jest kłopot. Nie potrafię nic bliżej o nim lub o niej powiedzieć. To z powodu bogactwa urodzaju. Otero to pewnie dość popularne nazwisko w języku hiszpańskim a język ten objął swym zasięgiem naprawdę kawał świata. W sieci znalazłem kilkunastu artystów o tym nazwisku. I paru z nich dałoby się tę rzeźbę przypisać. Niestety jest to trochę wróżenie z fusów. Nie mam pewności, który Otero jest jej autorem.

O emocjach związanych z rzeźbą już trochę wspomniałem na FB gdzie przy okazji zapraszam. Brąz jest ładny, ciekawy budzi we mnie rodzaj niepokoju. Przy czym niepokój jest bardziej zawiązany z samą Wenecją niż z rzeźbą. Kupiłem go w Awinion we Francji dla jego urody i z tego samego powodu polecam go innym.

Wymiary; wysokość 23cm, średnica nieregularnej podstawy do 20 cm. Sygnowany Otero. Drugi z ośmiu odlanych. Wewnątrz naklejka z tytułem prawdopodobnie z jakiejś aukcji.

Specifické reference