Arka Noego. Plakieta. Brąz. Mariele Schaumburg. Niemcy. XX wiek.

400,00 PLN
S DPH

Także w przypadku tej plakiety rzecz broni się sama. Arka Noego została ukazana w sposób dowcipny i symboliczny. Nie można chyba zrobić tego jeszcze bardziej syntetycznie zachowując wszystkie treści o ocalonych z biblijnego potopu.

Plakietę pozyskałem w ramach wymiany kolekcjonerskiej. Wiadomo, że kolekcjonerstwo to proces dynamiczny, że zmieniają się nasze upodobania, że przedmioty budzące nasze pożądanie, po jakimś czasie, mogą stracić naszą sympatię.

Często na tym korzystam.

Tym razem może niekoniecznie tak się stało. Widząc, że plakieta ma na odwrocie pieczęć niemieckiej galerii i nazwisko autora jest znane, byłem niemal pewien, że bez trudu znajdę informację pozwalające przybliżyć jego sylwetkę i twórczość. Zacierałem ręce licząc profity z transakcji.

Niestety o Mariele Schaumburg nie wiem nic. Internet milczy na jej temat a przynajmniej ja nie potrafię nic odnaleźć.

Znalazłem jedynie, wykonaną z brązu rzeźbę hipopotama, oferowaną przez jakąś galerię sztuki. Niestety o samej artystce poza rokiem urodzenia - 1934 - nie było ani słowa. Fakt, że rzeźba hipopotama broniła się sama. Była piękna a hipopotamy mogą być wdzięczne artystce za sympatyczny sposób w jaki przedstawiła ich potężne cielska.

Także w przypadku tej plakiety rzecz broni się sama. Arka Noego została ukazana w sposób dowcipny i symboliczny. Nie można chyba zrobić tego jeszcze bardziej syntetycznie zachowując wszystkie treści o ocalonych z biblijnego potopu. Dla mnie pierwsza liga.

Całość wraz z ramką ma wymiar 11 na 11 cm. Sama plakieta ma wymiar 6 na 5 cm.

Specifické reference