Skrzydlata postać. Brąz. XX wiek.

2 200,00 PLN
S DPH

 W prywatnym rankingu „ulubione” zajmuje wysoką pozycję. I wcale nie piszę tego aby podnieść jej wartość. Tak mam. Naprawdę.


Rzeźba przedstawia prawdopodobnie postać anioła. Przynajmniej ja mam takie skojarzenia kiedy oglądam ten brąz. Choć równie dobrze może to być jakakolwiek postać niosąca na plecach ciężar, uginająca się pod brzemieniem życiowych doświadczeń. Ostateczną interpretację zostawiam przyszłemu nabywcy. Zresztą  interpretacja może okazać się niepotrzebna. Wystarczy właściwie odczytać sygnaturę. Brąz jest sygnowany i to nawet podwójnie. Odczytałem sygnaturę jako Jouaquin czyli Joachim. Na świecie to imię jest dużo bardziej popularne niż w Polsce. Znalazłem wielu twórców robiących rzeźby i używających tego imienia. Jednak żadnemu z czystym sumieniem nie mogę tej rzeźby przypisać.

Rzeźbę kupiłem we Francji. W prywatnym rankingu „ulubione” zajmuje wysoką pozycję. I wcale nie piszę tego aby podnieść jej wartość. Tak mam. Naprawdę.

Wysokość rzeźby z podstawą to 36 cm. Podstawę stanowi kostka z czarnego marmuru o wymiarach 16 x 10 x 9 cm. Wysokość samego brązu to 26 cm. Szerokość 16 cm.

Specifické reference