Kubistyczna twarz. Brebant. R Brąz XX wiek.

2 200,00 PLN
S DPH

 Większość oglądających dostrzega twarz dopiero po dłuższej chwili. Czasami potrzebna jest nawet podpowiedź.


Rzeźbę kupiłem od mojego przyjaciela, plastyka z zawodu. Jest u mnie kilka lat i długo stała w domu na najważniejszej półce. Lubię ją za kubistyczne założenie wkomponowane w ażurową twarz. Za lekkość, prostotę i asymetrię. Za nie oczywistość. Większość oglądających dostrzega twarz dopiero po dłuższej chwili. Czasami potrzebna jest nawet podpowiedź.

Z autorem rzeźby mam znów problem. Brąz jest sygnowany ” Brebant. R”. I każda wyszukiwarka niestety wariuje. Wyświetla setki wyników dla Brabancji. Dopiero wyszukiwanie z innymi słowami kluczowymi prowadzi we właściwe rejony. I znalazłem autorkę wielce prawdopodobną. Delphine Brabant. Francuską rzeźbiarkę pochodzącą z Lyonu. Za stylistyczne podobieństwo ręczę. Nie zgadza się niestety jedna litera w nazwisku. Wysłałem zapytanie do galerii sprzedającej rzeźby tej artystki. Pozostało bez odpowiedzi. Żałuję tym bardziej, że wartość oferowanych w galerii prac wyrażona jest pokaźną kwotą.

Aby sprawa była jasna. Absolutnie nie twierdzę, że Delphine Brabant jest autorką mojej rzeźby. Mówię jedynie, że jej prace są stylistycznie bardzo podobne.

Rzeźba ma 37 cm. wysokości i 19 cm. szerokości. Wymiary kamienia, na którym brąz jest osadzony to 23 na 14 na 3 cm.

Specifické reference