Korrida. Olej na płótnie. Józef Popczyk(1890-1971)

7 000,00 zł
Brutto

Korrida, torreador, byk to dość częsty temat w malarstwie J. Popczyka. Myślę, że odpowiadał malarzowi poprzez swą dynamikę, teatralność, egzotykę. Artysta używający tak jaskrawej, żywej palety kolorów dodatkowo podkreślał swój przekaz wybierając niezwykłe tematy dla swych obrazów.Józef Popczyk urodził się w Brzezinach koło Krakowa. Ojciec był Rosjaninem matka Polką. Ukończył Politechnikę Lwowską na wydziale architektury. Malarstwo było jego pasją, którą rozwijał podczas pobytów we Francji, Anglii i Wenecji w latach dwudziestych. Malował początkowo postimpresjonistyczne widoki później dynamiczne kompozycje kubistyczne. Ostatnio wokół postaci Popczyka pojawiło się sporo kontrowersji. Piszę o tym obszernie na moim blogu dostępnym na stronie sklepu Sztukaj.pl

Korrida, torreador, byk to dość częsty temat w malarstwie J. Popczyka. Myślę, że odpowiadał malarzowi poprzez swą dynamikę, teatralność, egzotykę. Artysta używający tak jaskrawej, żywej palety kolorów dodatkowo podkreślał swój przekaz wybierając niezwykłe tematy dla swych obrazów.

Obraz jest w dobrym stanie, warstwa malarska choć ma liczne spękania pewnie trzyma się podłoża.

Jest dość duży. Ma wymiar 60 na 50 cm. Kupiłem bez ramy i tak sprzedaję bo wybór oprawy to i tak zazwyczaj indywidualna sprawa nabywcy.

Specyficzne kody