Noel Thomann. Abstrakcyjny zegar. Metal.

1 000,00 zł
Brutto

 Jego duże metalowe instalacje zdobią place kilku francuskich miast.


Urodzony w roku 1940 artysta, po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Besancon na stałe związał swe życie z tym regionem Francji. Mieszka w pobliskim Belfort. Należy do GRAAL związku lokalnych artystów działających na rzecz prowincji. Nie znaczy to, że Thomann ograniczył swe działania artystyczne tylko do wschodniej Francji. Jego rzeźby były obecne na wystawach w Paryżu, Lyonie, Nancy a także w Niemczech i Szwajcarii. Tworzy w brązie, kamieniu, terakocie i gipsie. Maluje. Jego duże metalowe instalacje zdobią place kilku francuskich miast.

Najpiękniejsze jego rzeźby powstały w brązie i jak sam przyznaje są inspirowane twórczością Henriego Laurentsa. Ich tematem jest kobieta. Artysta nie unika w nich podkreślania bujnych kobiecych kształtów a nawet je wyolbrzymia.

Oferowany zegar należy do przeciwstawnego nurtu jego twórczości. Metalowych instalacji odnoszących się do problemów współczesnego świata. Jest wykonany ze stali z wykorzystaniem autentycznych części maszyn. Ma średnicę około 30 cm. Podstawę stanowi kwadrat o boku 17cm. Rzeźba nie jest sygnowana ale mam potwierdzenie autorstwa na fakturze i nie ma żadnego powodu aby sprzedawcy nie wierzyć.

Specyficzne kody