Hybrydy. Tadeusz Kazikowski. Rysunek na papierze. XX wiek.

900,00 PLN
S DPH

Tadeusz Kazikowski należy do tych artystów, którzy konsekwentnie podążają obraną przez siebie drogą niezależnie od szalejących wokół modnych prądów artystycznych.

Tadeusz Kazikowski należy do tych artystów, którzy konsekwentnie podążają obraną przez siebie drogą niezależnie od szalejących wokół modnych prądów artystycznych. Urodzony 1952 roku w Mogielnicy. W 1977 roku otrzymał dyplom ukończenia ASP w Warszawie. Studiował w pracowni J. Tarasina. Obecny na wielu krajowych wystawach i w prestiżowych galeriach sztuki. Poza granicami wystawy z jego udziałem odbyły się w Nowym Jorku, Austrii, Belgii, Szwajcarii i w Niemczech.

W centrum zainteresowań Kazikowskiego jest człowiek. Tak pewnie twierdzi wielu artystów ale Kazikowski ciało ludzkie rysuje, maluje, przedstawia je w różnorodnych sytuacjach. Głównie kobiety o pełnych obfitych kształtach. I są to kobiety piękne, rubensowskie wymiary podkreślają tylko ich urok.

Krytycy sztuki twierdzą, że artysta zainteresowany sztuką dawnych wieków celowo tworzy w sposób dziś anachroniczny i jest w tym prześmiewczy wobec postmodernistycznej sztuki XX wieku.

Rysunek zdobyłem w wyniku kolekcjonerskiej wymiany na warszawskim Kole. Jest może trochę nietypowy dla sztuki tego artysty. Po pierwsze ze względu na jego wielkość, po drugie rysunek jest bardzo szkicowy, konturowy. Być może jest to projekt większego zamierzenia. Narysowany czarnym pastelem na szarym pakowym papierze. Wymiar łącznie z oprawą to 72 na 58 cm.

Specifické reference