

Rzecz jest ciekawa. Bardzo dekoracyjna a przy tym ociera się o nurt rzeźby konceptualnej. W zależności od sposobu patrzenia przedstawia pelikana bądź rybę.
Ta rzeźba jest ze mną od zawsze. To znaczy od czasu gdy zacząłem się fascynować rzeźbą współczesną. To jest od plus minus 20 lat. Nawet nie pamiętam czy kupiłem ją we Francji czy w Polsce. Pamiętam, że przepłaciłem bo wydawało mi się, że widzę sygnaturę artysty ukrytą w szczelinie rzeźby. I choć do dziś nie mam pewności, czy mam do czynienia z podpisem artysty czy pozostałościami po obróbce to sprzedaję jako rzeźbę anonimową.
Rzecz jest ciekawa. Bardzo dekoracyjna a przy tym ociera się o nurt rzeźby konceptualnej. W zależności od sposobu patrzenia przedstawia pelikana bądź rybę.
Rzeźba pojawia się czasem na zagranicznych portalach z zaskakująco wysokimi cenami. Nie sądzę, żeby kolekcjoner w Polsce był skłonny zapłacić podobną kwotę więc wystawiam za cenę wielokrotnie niższą.
Sama rzeźba ma 16 cm wysokości, 16 cm długości i 3 cm szerokości. Stoi na drewnianej podstawie o wymiarach 12 cm na 12 cm w podstawie i ma 4,5 cm wysokości.