Notatki ołówkiem. Franciszek Starowieyski (1930-2009)

1 300,00 zł
Brutto

I jeszcze to, że są to bardziej szkice, bezwiedne kreski zapełniające biel kartonu niż w pełni zamierzone, skończone dzieła tego artysty.


Franciszek Starowieyski ( 1930-2009) był artystą barwnym, nietuzinkowym, ogromnie witalnym, czasem wprawiającym swą sztuką w konsternację i zakłopotanie zarówno krytyków jak i odbiorców. Myślę, że był jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych artystów na przestrzeni ostatnich kilku dekad. Nie widzę więc sensu powtarzanie tu informacji dostępnych w setkach opracowań.

Znałem Franciszka Starowieyskiego osobiście. Co prawda bardziej jako kolekcjonera niż artystę. Spotykaliśmy się na warszawskim Kole gdzie często tropił okazję.

Wracając jednak do mojej oferty. Na rynku jest dostępnych wielu prac Starowieyskiego. Był artystą płodnym i co gorsze nie traktował swych prac z należną im estymą. Rozdawał, zostawiał, wymieniał. Nic więc dziwnego, że pojawiły się liczne podróbki Franka Starowieyskiego. Pani Teresa jego żona próbowała rzecz uporządkować stwierdzając swym podpisem co jest autentyczną pracą artysty. Od siebie mogę dodać, że oferowane rysunki kupiłem od osoby, którą darzę całkowitym zaufaniem. I jeszcze to, że są to bardziej szkice, bezwiedne kreski zapełniające biel kartonu niż w pełni zamierzone, skończone dzieła tego artysty. Praca jest dwustronna. Jej wymiar z oprawą to 42 na 32 cm.  

Specyficzne kody