Sofi Zezmer. Autoportret.

2 000,00 zł
Brutto

Piękna,  młoda, zdecydowana na wszystko kobieta.

Zdjęcia przedmiotu usunięte na wyraźną prośbę autorki - zainteresowanym prześlę je drogą elektroniczną

Artystka urodzona w roku 1959 w Łodzi.   Studiowała na Uniwersytecie w  Nowym Jorku a także Cooper Union for the Advancement of Science and Art. Tytuł magisterski z historii sztuki otrzymała w Hunter College także w Nowym Jorku.. Maluje, tworzy rzeźby, instalacje przestrzenne. Nie obca jej jest sztuka konceptualna wykorzystująca nowoczesne media. Łączy w swych rzeźbach-instalacjach zwykłe przedmioty nadając im nową funkcję. Wszystko jest płynne, przenika się wzajemnie, tworząc nowe relacje między starą funkcją przedmiotu a nową, nadaną im przez artystkę w stworzonym dziele.

Zezmer choć  związana emocjonalnie z domem w Niemczech, młodością artystyczną w Nowym Jorku wystawia swe prace na całym świecie. Wymieniam niektóre z miast gdzie gościły jej wystawy. Nowy Jork, Amsterdam, Offenbach, Frankfurt, Tilburg, San Francisco, Weisbaden, Salzburg, Haga, Berlin, Odense, Connecticut, Kanazawa, Paryż, Linz.

Pielęgnuje związki z krajem urodzenia. Miała wystawy we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi. Jej duża wystawa odbyła się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Dość swobodnie cytuję wyjątek z katalogu jej wystawy w Shefter Gallery w Krakowie; Zezmer testuje granice abstrakcji, jej prace zwracają uwagę ekspresją kształtów, elegancką arabeską czystych linii i rytmem figur oraz wibrujących kształtów.

Oferowany obraz kupiłem od jej rodziny w Łodzi. Nie jest sygnowany ale jest bezpośrednim darem artystki, częścią rodzinnej kolekcji. To autoportret artystki. Powstało więcej takich tradycyjnych obrazów przedstawiających członków rodziny malarki. Miałem okazję je oglądać. Pokazują, że Zezmer bez trudu radziła sobie z tradycyjnie pojętym rzemiosłem malarskim. Jest tu równie dobra jak w swoich wibrujących rzeźbach-instalacjach. Z portretu patrzy na nas piękna, młoda, zdecydowana na wszystko, znająca swą wartość kobieta.

Wymiary namalowanego na płótnie, farbami olejnymi obrazu to 60 na 50 cm.

Specyficzne kody