Nagi wędrowiec. Brąz. Żeliwo. XX wiek.

700,00 zł
Brutto

Podziwiam sposób modelowania postaci, piękną, wyrazistą twarz mężczyzny, z której mimo niewielkich wymiarów rzeźby, odczytuję powagę i szlachetność. Nie zmienia tego fakt, że mężczyzna jest nagi a więc w domyśle ubogi.

Choć może nie do końca rozumiem przesłanie rzeźby to podziwiam kunszt jej autora. Nieznanego mi, choć jestem przekonany, że jest to praca profesjonalisty.

Przedstawia jak sądzę wędrowca bo kostur jest zwykle atrybutem przynależnym tej postaci. Dlaczego wędruje nagi i czy ma jakieś znaczenie, że został przez naturę hojnie wyposażony w inny wyraźny atrybut jest dla mnie zagadką. Podziwiam sposób modelowania postaci, piękną, wyrazistą twarz mężczyzny, z której mimo niewielkich wymiarów rzeźby, odczytuję powagę i szlachetność. Nie zmienia tego fakt, że mężczyzna jest nagi a więc w domyśle ubogi.

Rzeźbę kupiłem w Poznaniu. Mam więc nadzieję, że autorem jest polski artysta. Jestem przekonany, że jeżeli przyszły właściciel pozna tożsamość twórcy będzie to naprawdę miła niespodzianka. Także w sferze korzyści finansowych.

Rzeźba ma 20 cm wysokości. Podaję ten wymiar łącznie z żeliwną podstawą rzeźby bo postać jest z nią doskonale zintegrowana. Szerokość rzeźby to 9 cm a głębokość 11 cm.

Specyficzne kody